טיפול התפתחותי

טיפול התפתחותי

מטרת התהליך הטיפולי היא לסייע לתינוקות, ילדים ובני נוער עם עיכובים התפתחותיים (מוטוריים/חושיים/תקשורתיים ואחרים), לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם, ולגדול להיות בני אדם עצמאים ומאושרים.

טיפול התפתחותי

הרפואה המקובלת נוטה להגדיר קשיים ועיכובים התפתחותיים כמחלה, בעיה, או מוגבלות. נקודת המבט שלי שונה: אני בוחרת לפגוש את החלק הבריא בתוכם – זה השואף ללמוד, להתפתח ולגדול.
מתוך נקודת מבט זו, אין גבול ואין “תקרת זכוכית” ליכולתו של תינוק, ילד ואפילו אדם בוגר – להתפתח ולהשתנות.
איני מאבחנת את הילדים מתוך ה”מחלה”, ה”בעיה”, או “המוגבלות”, אלא רואה אותם כבני אנוש שלמים.
הטיפול ההתפתחותי מתבצע באמצעות משחק, תנועה, מגע וחוויות של הנאה ומאפשר בכך לילד להתפנות ללמידה משמעותית ורלוונטית עבורו, מתוך מקום בטוח ונעים.

סביבה התפתחותית מתאימה היא הקרקע והבסיס החשוב ביותר להתפתחות הילד. ההורים, הם היוצרים את הסביבה ההתפתחותית המשמעותית בעיקר בשנות החיים הראשונות, ולכן יש להם מקום חשוב בתהליך הטיפולי אותו אני מציעה.
לפני הכל אני מקיימת פגישה משותפת עם הילד וההורים. בפגישה זו אני עורכת אבחון, אשר בסופו מתגבש לכדי מבנה טיפולי המותאם אישית לצרכי הילד ולהוריו.

במסגרת העבודה עם הילדים, אני מנחה את ההורים, ותומכת בתהליכים הקשורים גם ליחסים ולהתנהגות בתוך המשפחה. יחד איתי לומדים ההורים לזהות את הצרכים האמתיים של הילדים, כיצד להיענות להם, ואיך לסייע לילדיהם לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם.
עקרון חשוב בתהליך הוא הפיכת רגעי היום-יום להזדמנות התפתחותית. כך הופכת ההתנהלות היומיומית בבית  (קימה והשכבה, ארוחות, מקלחת וכו’) לבעלת ערך התפתחותי וכלי ללמידה משמעותית עבור הילד.

במקרה הצורך, אני עובדת בתיאום עם המשפחה המורחבת (אחים, סבא וסבתא, דודים, חברים קרובים וכדומה), עם הצוותים החינוכיים והטיפוליים בגן ובבית הספר, ועם מעגלי חיים נוספים, המקיפים את הילד.
תהליך הטיפול ההתפתחותי מתקיים פעמים רבות בבית המשפחה, בארץ או בחו”ל.
הטיפול מעניק את מירב התמיכה וההתאמה לצרכים הייחודיים של הילד וההורים כאשר בין הפגישות ניתן לקבל תמיכה וליווי בטלפון, בסקייפ, ובמייל.

~  ~  ~

הורים לתינוקות, ילדים או בני נוער עם עיכוב התפתחותי כתוצאה ממחלה, תאונה, CP , קשיי התפתחות, בעיות תקשורת ותסמונות נוספות אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר.

בליווי שלי תוכלו ללמוד כיצד להתמודד באופן בריא עם האתגרים העומדים בפניכם. כיצד לסייע לילדכם לפתח את עצמאותו, לשפר את הארגון והיכולת הגופנית, את הכישורים התנועתיים, החושיים והתקשורתיים, ולתמוך בהשתלבותו המיטבית במשפחה ובחברה.

מזמינה אותכם לעיין, לקרוא ולהכיר כמה מהתהליכים אותם אני מלווה »» , לצפות בתמונות »»

tree on the river

וליצור עמי קשר »»

 להתראות,

                          איריס.

Advertisements